Branża transportowa przeżywa rozkwit, jednak nie ma chętnych do pracy

Gorsza sytuacja na rynku pracy widoczna w Annopolu nie odzwierciedla sytuacji w każdym sektorze rynku. Branża transportowa przeżywa obecnie istne odrodzenie. Poszukiwani są tu pracownicy różnorodni i zapotrzebowanie jest naprawdę duże.

Wysyp ofert

Na brak pracy z pewnością narzekać nie mogą kierowcy zawodowi. Co chwilę na łamach gazet z ogłoszeniami, na portalach internetowych oraz w samym Urzędzie Pracy można zaobserwować prawdziwy wysyp ogłoszeń związanych z poszukiwaniem kierowcy zawodowego różnych kategorii.

Kierowcy na wagę złota

Co jednak może dziwić, to fakt, że brakuje chętnych do pracy w tych zawodach. W ostatnim czasie zjawisko braku odpowiednio wykwalifikowanych pracowników dotyka coraz więcej branż. Pomimo dużego zapotrzebowania na kapitał ludzki, występują braki kadrowe. Coraz częściej dochodzi do sytuacji, w której polscy pracodawcy zmuszeni są do zatrudniania obcokrajowców z Ukrainy i Białorusi, gdyż wśród naszych rodaków brakuje rąk do pracy.

Rozwój sektora

Do rozwoju sektora transportowego z pewnością przyczyniła się rozbudowa sieci dróg i biegnące tędy szlaki komunikacyjne i tranzytowe. Coraz popularniejszy przejazd osób na krótkich trasach i długich dystansach łączący różne miasta w Polsce i cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony podróżujących. Wsparcie rozwoju branży poprzez dotacje unijne jest czynnikiem wpływającym na rozwój branży w Annopolu. Możliwość skorzystania z dotacji rozwija tutejszy rynek pracy w zakresie transportu na wielu polach. Jednak najpopularniejszym pozostaje program przewozu osób. Podmioty gospodarki transportowej nie tylko zwiększają ruch na rynku pracy, ale także mają ogromny wpływ na funkcjonowanie gospodarki lokalnej całego regionu gminnego i okolic.

Dodaj komentarz