Ciężkie poszukiwania

Tam, gdzie poszukiwanie pracy nie jest sprawą prostą, rodzą się problemy. W Annopolu pomimo pięknego otoczenia z pracą jest już mniej pięknie. Pojedyncze gospodarstwa agroturystyczne wyrastają nieśmiało na mapie lokalnej. Są to zazwyczaj następstwa polityki aktywizacyjnej płynącej z ramienia Urzędu Pracy.

W Urzędzie można uzyskać dofinansowanie na założenie własnej działalności gospodarczej. W związku z tym zainteresowanie i nabór wniosków ma stały przepływ. Najczęściej po pieniądze sięgają ludzie młodzi, którzy mają pomysły i chęć realizacji planów opracowanych solidnie w postaci biznes planu. Jedyne, czego im brakuje to pieniądze, a te czekają w Urzędzie Pracy.

W rolniczych kręgach da się zauważyć także pewną sezonowość, jeśli idzie o zatrudnienie. Nawet w tym obszarze potrzebne są od czasu do czasu dodatkowe ręce do pracy. A wolnych rąk do pracy w Annopolu nie brakuje. W związku z powyższym zatrudnienie sezonowe odgrywa także dużą rolę na mapie struktury zatrudnień w ciągu roku w Annopolu.

Często zdarza się tak, że w poszukiwaniach pracy mieszkańcy Annopolu nie ograniczają się już tylko do Annopolu właśnie, a poszukują jej także nieco dalej. Niemniej jednak poszukiwania zawężone są do odległości, która pozwoli im na swobodny dojazd do i z pracy. Tak, żeby nie tracić więcej czasu na dojazd, niż na samą pracę w ciągu dnia.

Dodaj komentarz