Do urzędu pierwszy krok

Ze szczerą nadzieją mieszkańcy Poniatowej swoje pierwsze kroki kierują do pośredniaka. Tutaj jak liczą uda im się znaleźć jakąś pracę. Niekoniecznie zawsze liczą, że będzie to praca marzeń, ale jednak lepsza jakakolwiek niż żadna. Z czegoś trzeba żyć i opłacać rachunki.

W lokalnym Urzędzie Pracy na bezrobotnych z Poniatowej czeka kilka możliwości, dzięki którym znalezienie pracy może okazać się łatwiejsze. Mieszkańcy Poniatowej mogą się doszkolić, zmienić kwalifikacje, odbyć staż, czy nawet stać się przedsiębiorcą. W dużej mierze jest to wypadowa ich predyspozycji, chęci i tego, co chcą w życiu robić.

Programy aktywizacyjne skierowane są dla kilku różnych grup wiekowych. Wszystko zależy od wykształcenia i predyspozycji, jakie posiadają mieszkańcy Poniatowej.

Na wsparcie mogą liczyć także osoby niepełnosprawne. Urząd przewiduje i tak nich programy, które mają na celu ich aktywizację. Jest to szczególna grupa bezrobotnych, którą należy objąć szczególną ochroną. Często bywa tak, że przez nieświadomość wynikającą ze strony pracodawcy, niepełnosprawni bezrobotni nie są brani pod uwagę jako potencjalni kandydaci do pracy. Z kolei ci niepełnosprawni mają także opory przed wysłaniem CV właśnie przez obawę przed odrzuceniem.

Dodaj komentarz