Łuków się cieszy

W mieście Łuków położonym w województwie lubelskim mieszkańcy mają prawdziwe powody do radości. Główną przyczyną jest zmieniający się rynek pracy, a konkretnie stopa bezrobocia. Tak dobrze, jak teraz nie było tu od 25 lat. A to jeszcze nie koniec, bo obserwując tendencję spadkową, można przewidywać, że stopa bezrobocia będzie nadal proporcjonalnie malała.

Pracownik górą

Łuków wraz z całym powiatem łukowskim osiągnął najniższy poziom bezrobocia w całym województwie lubelskim. Urząd Pracy obfituje w liczne oferty pracy, które dodatkowo dopasowane są do posiadanych kwalifikacji i doświadczenia mieszkańców Łukowa. Pozytywny trend spadkowy rozpoczął się niecałe trzy lata temu i wciąć wykazuje tendencję malejącą. W tej chwili mamy taką sytuację na rynku pracy w Łukowie, że to pracodawca ma większe trudności ze znalezieniem pracownika, niż pracownik ze znalezieniem pracy.

Zagraniczni

Co też jest ciekawym zjawiskiem, przybywa legalnie zatrudnionych pracowników zza wschodniej granicy. Zapewne spowodowane jest to dopłatami do stanowisk pracy zajmowanych przez cudzoziemców.

Nowe

W niedługim czasie pracy zapewne przybędzie, gdyż miasto rozpoczęło projekt rewitalizacji terenu tutejszego zalewu. Gdy tylko skończą się prace związane z porządkowaniem i utrzymaniem, ruszą kolejne inwestycje. Zgłaszają się bowiem chętni do zakupu budynku hotelowego i działek rekreacyjnych. Jeśli projekt dojdzie do skutku, będą potrzebne kolejne ręce do pracy.

Dodaj komentarz