Nowe umiejętności można nabyć w urzędzie

We Frampolu nie ma zbyt wielu możliwości rozwojowych, które oferuje tutejszy rynek pracy. Jest to zbyt małe i hermetyczne miasteczko, gdzie w zasadzie występują naturalne ograniczenia w strefie ofert pracy.

Praca

Na terenie miasta ma swoją siedzibę spory sklep należący do sieci jednych z najpopularniejszych w kraju dyskontów spożywczych. Dzięki tej inwestycji mieszkańcy Frampola mogą robić niedrogie zakupy. Nadrzędna jednak korzyść wynika z faktu, że ze względu na wielkość hali sklepowej pracę znalazło wiele osób.

Zatrudnienia

Do pracy w dyskoncie poszukiwani byli nie tylko kasjerzy, ale także magazynierzy, kierownicy zmiany, kierownicy sklepu, dostawcy. Nie jest to ogromna ilość osób, która z pewnością zostałaby zatrudniona, gdyby otwarto tu dużą fabrykę przemysłową. Jednak każda inwestycja, która daje prace minimum kilku bezrobotnym mieszkańcom Frampola, jest bardzo cenna.

Nauka

Pracownicy dyskontu, zanim podejmą pracę, przechodzą gruntowne szkolenie związane z pracą w obiekcie oraz obsługą kas fiskalnych. Obsługi kas można także nauczyć się dzięki programom aktywizacyjnym, które oferuje tutejszy Urząd Pracy. Dzięki temu nowo zdobyte umiejętności z pewnością przydadzą się w nowej pracy.

Dodaj komentarz