Porady prawne finansowane z budżetu miasta

Prawnicy to grupa zawodowa, która cieszy się bardzo dużym uznaniem społecznym. Niestety zazwyczaj przymus skorzystania, chociażby z porady prawnej dla wielu mieszkańców Biłgoraja, to bariera nie do przeskoczenia ze względu na koszty związane z usługą prawną. Stawki bardzo często są zwyczajnie nieadekwatne w stosunku do zarobków, jakie osiągają biłogorajanie. Tym większy problem pojawia się, kiedy osoba bezrobotna ma potrzebę skorzystania z porady prawnej.

Możliwość

Dzięki inicjatywie starostwa powiatowego mieszkańcy miasta mogą skorzystać z bezpłatnej porady prawnej. Do dyspozycji biłogarajan oddano pełną listę punktów, w których przez cały okrągły rok świadczona jest bezpłatna pomoc prawna. Praca non-profit daje mieszkańcom Biłgoraja, którym nie powodzi się najlepiej, możliwość uzyskania odpowiedniej porady, konsultacji, sporządzenia odpowiedniego dokumentu i innej pomocy mieszczącej się w zakresie prawnym.

Upoważnieni

Do skorzystania z darmowych porad prawnych w pierwszej kolejności upoważnieni są biłgorajanie do 26. roku życia, posiadacze Karty Dużej Rodziny, seniorzy po 65 roku życia, kombatanci, weterani, osoby, które w roku ubiegłym otrzymywały świadczenia pochodzące z pomocy społecznej lub są zagrożone, bądź poszkodowane katastrofą naturalną, lub klęską żywiołową, lub awarią techniczną.

Dodaj komentarz