Puławy aktywizują się chętnie 

Mieszkańcy Puław bardzo chętnie korzystają ze wszelkich możliwych form aktywizacji zawodowej. Każde wydarzenie, które może wspomóc bezrobotnych w poszukiwaniach pracy jest doceniane i cieszy się powodzeniem. Nie inaczej jest w przypadku targów pracy.

Dzięki tej inicjatywie bezrobotni mają pełen przegląd firm z Puław i okolic, w których czekają wakaty. Biorący udział w targach pracy zazwyczaj są także zarejestrowani jako osoby bezrobotne. Jednak nie jest to zależność. W wydarzeniu biorą udział także ci, którzy chcieliby coś zmienić i szukają być może nowej, lepszej pracy.

Podczas takiej imprezy kandydaci do pracy mają bezpośrednią możliwość zaprezentowania swojej kandydatury na wolne stanowisko pracy. Każdy może zostawić CV w interesującej go firmie oraz porozmawiać z pracownikami. Dzięki temu realnie oceniane są szansę na pracę w danych strukturach.

Jeśli szukamy pracy warto przyjść na targi przygotowanym. Nie chodzi tu o prześledzenie historii wszystkich firm, które są wystawcami, ale jeśli interesuje nas któraś konkretna warto dowiedzieć się co nieco o niej. Poza tym warto pamiętać, że schludny wygląd to podstawa, a pierwsze wrażenie może odbić na dalszym toku rozmowy.

Jeśli już w początkowej fazie zaprezentujemy się odpowiednio i pochwalimy się swoimi kwalifikacjami w umiejętny sposób, szansa na zatrudnienie wzrasta.

Po każdych targach zmniejsza się liczba osób poszukujących pracy, a zasila się grono osób zatrudnionych. To tylko pokazuje, że tego typu inicjatywy są bardzo potrzebne, zwłaszcza w miastach niezbyt dużych.

Dodaj komentarz