Rynek pracy w Rejowcu Fabrycznym

Rynek pracy w Rejowcu Fabrycznym

W Rejowcu Fabrycznym najmniejszy udział w liczbie bezrobotnych mają osoby do 25 roku życia. Na tej podstawie można stwierdzić, że osoby młode są najbardziej aktywne na lokalnym rynku pracy. Druga stronie nie jest już tak optymistyczna, ponieważ zwraca uwagę na problem emigracji osób młodych w celach zarobkowych, co zaburza strukturę postrzegania ich na rynku pracy w Rejowcu  Fabrycznym.

Struktura społeczna w odbiciu rynku pracy

Struktura mieszkańców borykających się z bezrobociem długotrwałym i zagrażającym ubóstwu widoczna jest w liczbie osób korzystających ze wsparcia ośrodka pomocy społecznej. Miasto podjęło szereg działań zapobiegających bezrobociu oraz aktywną walkę z aktywizacją osób pozostających w stanie spoczynku zawodowego od dłuższego czasu. Ponadto podjęto się programu, który ma na celu lepsze przygotowanie młodych ludzi do startu na rynku pracy. Postawiono na szereg kursów, szkoleń i innych form edukacyjnych dostosowujących umiejętności, kwalifikacje do obecnych wymogów stawianych przed potencjalnymi kandydatami do przyszłej pracy.

Działalności gospodarcze

Podmioty gospodarcze, które są następstwem ulokowania na terenie Rejowca Fabrycznego nowych działalności gospodarczych podmiotów lokalnych, przybywają w przedziale kilkunastu przedsiębiorstw rocznie. Zazwyczaj stanowią jednoosobowe działalności gospodarcze, które nie zatrudniają dodatkowych osób do pracy. Czasami zdarza się, że zatrudniane są 2-3 dodatkowe osoby.

Struktura społeczna

Analiza sytuacji społecznej mieszkańców Rejowca Fabrycznego wskazuje, że na terenie miasta występuje wysokie bezrobocie, niska stopa życia mieszkańców, niewielka liczba miejsc pracy, starzejące się społeczeństwo oraz występowanie patologii społecznych spowodowane długim czasem pozostawania w spoczynku zawodowym.

Dodaj komentarz