X tydzień kariery

X tydzień kariery w województwie lubelskim

Mieszkańcy większych, jak i nieco mniejszych miejscowości mogą po raz kolejny wziąć udział w wydarzeniach związanych z tygodniem kariery. Wydarzenie ma za zadanie pomóc młodym osobom oraz tym, którzy chcą powrócić na rynek pracy. Osoby zameldowane w Hrubieszowie mogą udać się do pobliskiej filii Wojewódzkiego Urzędu Pracy, aby wziąć udział w działaniach związanych z poradnictwem zawodowym.

Jubileuszowy tydzień kariery

Prelekcje w trakcie wydarzenia nie będą skierowane tylko do osób aktualnie poszukujących pracy, ale również do młodzieży uczęszczającej do techników i szkół zawodowych. To oni często miewają kłopot z obraniem właściwej drogi zawodowej i pomimo swojej dość wąskiej specjalizacji, decydują się na podjęcie pracy niekoniecznie związanej z ich osobistymi predyspozycjami i tym, czego już się nauczyli.

Wydarzenia takie jak tydzień kariery pozwalają dostrzec, jak ważne jest poradnictwo zawodowe oraz dopasowanie odpowiednio szeroko zakrojonych działań do sytuacji na miejscowym rynku pracy. Można wówczas zidentyfikować skalę ewentualnego problemu oraz zaplanować długofalowe działania, mające na celu poprawę sytuacji.

Dodaj komentarz