Zdrowa konkurencja, które pomaga nowym 

Na terenie Kazimierza Dolnego działa szereg niedużych przedsiębiorców. Ich zakres działań skupia się głównie wokół handlu i usług. Ze względu na turystyczny charakter miejsca większość przedsiębiorców kieruje swoje usługi do turystów odwiedzających miasto.

Dodatkowo od kilkunastu lat działa tu zrzeszenie kupieckie, które realizuje programy wzajemnej pomocy oraz wspomaga wkraczających na kazimierski rynek nowych przedsiębiorców.

Zrzeszenie realizuje program uczciwych zasadach konkurencji, przedsiębiorczości i kupiectwa. Główny cel to wzajemne wsparcie i współdziałanie, które przyczynia się do rozwoju handlu, usług i przede wszystkim turystyki na terenie Kazimierza Dolnego.

Takie działania i zdrowa atmosfera konkurencji na lokalnym rynku przyciąga nowych przedsiębiorców, którzy mogą liczyć przede wszystkim na wsparcie ze strony doświadczonych kolegów po fachu.

Tym większe jest zainteresowanie otwarciem własnej działalności, że w Urzędzie Pracy nadal czeka pula dotacji dla młodych, ambitnych osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę jako przedsiębiorca.

Dodatkowy zastrzyk gotówki, który mogą oni otrzymać na start, sprawia, że dość często wśród młodych osób wybierana jest właśnie taka opcja rozwoju zawodowego.

Dodaj komentarz