Krasnobród to niewielkie miasto, w którego infrastrukturze znajdują się placówki publiczne i prywatne różnych branż. Oprócz podstawowego zaplecza usługowo-handlowego na terenie miasta znajdują się także ośrodki kulturalne. Jest to ważny element składowy całości Krasnobrodu, dzięki któremu funkcja kulturalna miasta nie odbiega poziomem od pozostałych miejscowości.
Zapewnienie rozrywki mieszkańcom miasta oraz zajęć dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów ma wpływ kolejno na dalszy rozwój miasta. W związku z tym władze poszerzają ofertę tutejszego domu kultury, aby zapewnić mieszkańcom Krasnobrodu, jak najszersze pole do rozwoju osobistego. W następstwie rozbudowy tego obszaru pojawiło się zapotrzebowanie na powiększenie kadry animatorów i instruktorów artystycznych.
Osoby te, zasilają grono swoistego ciała pedagogicznego odpowiedzialnego za naukę śpiewu, gry na różnych instrumentach, czy tańca. Co trzeba zrobić, aby pracować w krasnobrodzkim ośrodku? Przede wszystkim trzeba być tzw. człowiekiem kultury, czyli posiadać po pierwsze odpowiednie wykształcenie i predyspozycje. Dobrze jest, gdy kandydat do takiej pracy posiada także wykształcenie lub ukończony kurs pedagogiczny. To bardzo ułatwia pracę zwłaszcza w gronie dzieci i młodzieży.
Odpowiednie podejście do tematu i dobre przekazanie wiedzy to połowa sukcesu, na który pracuje się wiele miesięcy, a nawet lat. Prowadzenie zajęć jest jedną z części pracy instruktora, czy animatora. Druga część to w zasadzie można rzec działalność non-profit, z tego względu, że plan zajęć i program większość pracowników układa w domu, w czasie prywatnym. Jest to przygotowanie odpowiednich narzędzi do pracy, bez których jej wykonanie nie miałoby sensu, a czasami wręcz zabrakłoby fizycznie takiej możliwości.