Rejowiec Fabryczny niegdyś był miastem typowo przemysłowo-rolniczym. Po przemianach ustrojowych pozycja rolnictwa bardzo mocno osłabła. Zdecydowanie można powiedzieć, że została wręcz zmarginalizowana. Miejsce rolnictwa zastąpił handel i usługi.
Cementownia
Od początku lat 90. XX wieku nastąpił wysyp działalności gospodarczych właśnie w zakresie handlowo-usługowym. Oprócz tych dwóch branż, przez które zdominowany jest Rejowiec Fabryczny, trzecią pozycję na podium zajmuje cementownia, czyli branża produkcyjna, w której głównym produktem jest właśnie cement. Te trzy gałęzie branżowe stanowią podstawę zatrudnienia większości mieszkańców miasta. O ile branża handlowa czy usługowa nie zaskakuje niczym specjalnym, o tyle produkcyjna owszem. W tutejszej cementowni wytwarzany jest tzw. cement portlandzki oraz cement specjalny używany do budowy dróg i autostrad czy mostów, a także cement hutniczy mający zastosowanie w górnictwie, czy gazownictwie. Dodatkowo produkowane są zaprawy cementowe używane w budownictwie. Te trzy branże to najważniejsi pracodawcy Rejowca Fabrycznego.
Najważniejsi gracze
Ponadto mieszkańcy zatrudnieni są w szkole, przedszkolu, pomocy społecznej czy domu samopomocy lub terapii zajęciowej, a także domu kultury, bibliotece wodociągach i kanalizacji oraz miejskiej ciepłowni. Rejowiec Fabryczny może poszczycić się także wyjątkowymi wyrobami rzemieślniczymi, z których słyną te ziemie. Dzięki nim, do łask wracają dawno zapomniane zawody, a prawdziwi artyści i fachowcy znowu są na wagę złota.