W Rykach jedni mają lepiej, inni mają gorzej

W Rykach jedni mają lepiej, inni mają gorzej

W Rykach jak w każdym innym mieście w Polsce są pewne grupy zawodów, które mają zdecydowanie łatwiejszy start na rynku pracy niż pozostałe.

Komu łatwiej

W związku z tym problemów ze znalezieniem pracy nie będą mieć: cieśle i stolarze budowlani, dekarze i blacharze budowlani, diagności samochodowi, inżynierowie budownictwa, inżynierowie mechanicy, kierowcy autobusów, kierowcy samochodów ciężarowych i ciągników siodłowych, krawcy i pracownicy produkcji odzieży, lakiernicy, nauczyciele przedmiotów zawodowych, pracownicy poligraficzni, robotnicy obróbki drewna i stolarze.

Komu gorzej

Zdecydowanie w najgorszej sytuacji są przedstawiciele zawodów takich jak: architekci krajobrazu, ekonomiści, filozofowie, historycy, politolodzy, kulturoznawcy, fryzjerzy, kucharze, malarze budowlani, nauczyciele zarówno przedszkolni, jak i przedmiotów ogólnokształcących, pedagodzy, ogrodnicy i sadownicy, pracownicy administracyjni i biurowi, rolnicy, hodowcy, specjaliści administracji publicznej, technicy budownictwa, technicy informatycy, technicy mechanicy, technolodzy robót wykończeniowych w budownictwie.

Dwie grupy

Obie grupy zawodowe znajdują się na przeciwległych krańcach, jeśli chodzi o swoje być albo nie być na rynku pracy w Rykach. W ciągu ostatnich miesięcy wiele osób z grupy zawodowej nadwyżkowej podjęło decyzję o zmianie kwalifikacji, aby ułatwić sobie poszukiwanie zatrudnienia w ramach tutejszego rynku pracy.

Dodaj komentarz