Agent ubezpieczeniowy w Łęcznej podbija rynek pracy

Agent ubezpieczeniowy w Łęcznej podbija rynek pracy

W Łęcznej aż roi się od ogłoszeń, w których poszukiwani są agenci ubezpieczeniowi. Jest to także jeden z zawodów deficytowych na lokalnym rynku pracy. Na czym polega praca agenta ubezpieczeniowego i czym każdy może nim zostać?

Agent ubezpieczeniowy jest to zawód bardzo wymagający, ale jednocześnie może przynieść wiele satysfakcji oraz całkiem niezłe zarobki. Jest to zawód trudny, w który trzeba włożyć wiele wysiłku oraz poświęcić także sporo czasu i mocno się zaangażować. Umiejętności interpersonalne bardzo się przydają, a umiejętność samomotywowania się jest szczególnie ważna.

Agenci często traktowani są niezbyt przyjaźnie, wszystko przez pomyłki wynikające w stereotypowym podejściu i mylne przekonanie, że nie różnią się niczym od domokrążców, czy akwizytorów, a to podstawowy błąd.

Agent ubezpieczeniowy sprzedaje różnorodne ubezpieczenia. Począwszy od obowiązkowych samochodowych po te mnie popularne jak np. od odpowiedzialności cywilnej. Wysokość zarobków zależy od ilości i jakości sprzedanych ubezpieczeń.

Agent ubezpieczeniowy zazwyczaj nie pracuje na podstawie umowy zlecenie, czy umowy o pracę. Taka osobna powinna liczyć się z koniecznością zarejestrowania własnej działalności, gdyż rozliczenie od sprzedaży ubezpieczeń następuje zazwyczaj w formie prowizyjnej.

Dodaj komentarz