Agroturystyczny trend w Łęcznej

Agroturystyczny trend w Łęcznej

Rynek pracy w Łęcznej w ostatnim czasie wzbogaca się o nowych małych przedsiębiorców. Branża turystyczna z gałęzią agroturystyki wychodzi na pierwszy plan i zaczyna wyznaczać nowy trend gospodarki lokalnej Łęcznej.

Gospodarstwa

Wzmożone zainteresowanie rozwoje agroturystyki obserwuje się na rynku Łęcznej od kilku lat. Tendencja przyrostu nowych gospodarstw agroturystycznych wykazuje, że co roku przybywa min 1-2 nowe gospodarstwa. Te już istniejące przechodzą modernizację i zyskują nowe udogodnienia. Obszar turystyki ekologicznej jest aktywny i cieszy się dużą popularnością wśród wypoczywających tu mieszkańców dużych aglomeracji miejskich. Otoczenie zielone i oaza spokoju połączona z atrakcyjną ofertą rekreacyjną stanowią znakomitą bazę wypoczynkową dla spragnionych odrobiny ciszy wypoczywających.

Nowe gospodarstwa

Dzięki uruchomieniu programu dotacji unijnych oferowanych dla osób bezrobotnych na założenie i rozwój działalności gospodarczej, wielu mieszkańców podjęło decyzję o otwarciu właśnie gospodarstwa agroturystycznego. Krok jest zamierzony o bardzo dobrym kierunku, gdyż wpisuje się w oczekiwania rynkowe i daje pracę tym, którzy do tej pory zasilali szeregi bezrobotnych. Dodatkowo, jeśli ktoś ma swój kawałek ogrodu i dom, adaptacja miejsca pod agroturystyczny sektor nie zajmuje wiele czasu i nie generuje ogromnych kosztów. Inna sytuacja jest, gdy ktoś zaczyna wszystko od początku.

Modernizacja i nowe miejsca pracy

Gospodarstwa agroturystyczne, które funkcjonują już dłuższy czas, także mogą pozyskać środki na modernizację, tym samym zwiększając swoje zaplecze i być może generując nowe miejsca pracy. Rozbudowa ośrodków często wiąże się z dodatkowym miejscem nie tylko noclegowym, ale także gastronomicznym czy rekreacyjnym, do obsługi którego potrzebne są dodatkowe ręce do pracy.

Dodaj komentarz