Nowe miejsca pracy w Międzyrzecu Podlaskim

nowe miejsca pracy

Dzięki przebudowie budynku przy ulicy Zahajkowskiej w Międzyrzecu Podlaskim, powstanie centrum terapii zajęciowej, gdzie zostaną zatrudnienie psychologowie, pedagodzy oraz terapeuci, mogący pracować z dziećmi. Miasto pozyskało na ten cel od Unii Europejskiej ponad 1,5 mln. zł.

Dobrze wykorzystane środki

Gmina jest jednym z przykładów dobrego wykorzystywania możliwości, jakie dają fundusze unijne, Nie da się ukryć, że pieniędzy jest wciąż dużo i tylko czekają na trafienie we właściwe ręce. To dobrze, bo potrzeb remontowych i modernizacyjnych wciąż w naszym kraju nie brakuje.

Międzyrzec Podlaski zyska miejsce, gdzie będzie można przeprowadzać zajęcia rehabilitacyjne. Województwo lubelskie jest stosunkowo trudnym rynkiem dla nauczycieli i pedagogów, toteż utworzenie ośrodka jest nadzieją dla wielu osób na znalezienie odpowiedniego miejsca pracy. Dla wielu osób również w pobliżu miejsca zamieszkania.

Gmina na potrzeby ośrodka wykorzystuje budynek dawnej stacji żeglarskiej. Zapewne w wielu miejscowościach na Lubelszczyźnie istnieją jeszcze podobne budynki, które tylko czekają na tego typu modernizację. Warto je przeprowadzić, bo w każdej gminie istnieją osoby nie tylko czekające na zatrudnienie, ale również na oferowaną przez dane ośrodki pomoc.

Dodaj komentarz