Promowanie atrakcji turystycznych w województwie lubelskim

turystyka w województwie lubelskim

Województwo lubelskie słynie z malowniczych zakątków. Wiele z nich nie jest jednak należycie wypromowanych, uniemożliwiając tym samym lokalnym mieszkańcom czerpania zysków z tytułu pobliskich walorów przyrodniczych. Przykładem takiego miejsca może być Łaszczów, który ma w sobie olbrzymi potencjał, a jednocześnie jest jednym z najmniej znanych miast na Lubelszczyźnie.

Walory turystyczne mało znanych miejscowości-  przykład Łaszczowa

W Łaszczowie niemal każdy miłośnik wycieczek znajdzie coś dla siebie – począwszy od zabytków, po malownicze krajobrazy, które aż się prosi uwiecznić na fotografii. Walory przyrodnicze również są imponujące –  Stawy Łaszczowieckie czy Las Lipowy w Bukowcu, stanowią niemałą atrakcję dla miłośników natury oraz rzadkich gatunków roślin i zwierząt. Pytanie tylko, ile osób spoza Łaszczowa i okolic wie o istnieniu tych miejsc, skoro bardzo rzadko widnieją one w folderach?

Osoby zainteresowane województwem lubelskim – czy to ze względów rodzinnych, czy turystycznych, z pewnością na swojej drodze trafiają na prawdziwe perełki, które potem opisują na swoich blogach, czy relacjach na coraz popularniejszym Instagramie. W zasadzie jest to jedno ze źródeł inspiracji wycieczkowych dla wielu osób, toteż właśnie tam poszukują oni kolejnych inspiracji eksploracyjnych. W ten sposób władze gmin są częściowo zwalniane z obowiązku promowania swoich miejscowości.

2 myśli na temat “Promowanie atrakcji turystycznych w województwie lubelskim

  1. Województwo lubelskie kryje w sobie wiele ciekawych miejsc do zwiedzania. Być może turystycznie jest mało wypromowane, ale to ma też swoje plusy. Wybierając się na urlop w lubelskie, mamy pewność, że nie spotkamy tłumów turystów.

Dodaj komentarz