Rynek pracy w Szczebrzeszynie

rynek pracy

Szczebrzeszyn jest kolejnym miastem, gdzie zdecydowaną większość osób pracujących stanowią kobiety. Jest ich blisko 64%. Być może tu chodzi o konieczność powrotu do pracy – przez to też żłobki i najmłodsze grupy przedszkolne doświadczają prawdziwego oblężenia. A może po prostu panie są nieco bardziej zaradne od panów?

Damskie zawody

Ciągle jeszcze w głowach wielu ludzi kiełkuje pogląd, że istnieje podział na typowo damskie i męskie zawody. Te zmaskulizowane to na pewno spawacz, kurier czy kowal. Jednak nie jest powiedziane, że pani np. nie może zostać całkiem dobrym operatorem maszyn lub kierownikiem budowy, czy inżynierem. Być może w Szczebrzeszynie istnieje więcej miejsc pracy, w których panie czują się znacznie lepiej i pewniej.

Zdarza się, że kobiety mają ogromne problemy na rynku pracy, np. po powrocie z urlopu macierzyńskiego. Jak widać na przykładzie Szczebrzeszyna, panie mogą również realizować się zawodowo w każdej sytuacji, choćby w systemie home office. To, że ktoś ma dzieci, nie świadczy od razu o tym, że będzie kiepskim pracownikiem. Czas wyzwolić pracodawców z tego typu błędnych przekonań i nauczyć, że matka również może być oddanym pracownikiem Często świeżo upieczone mamy mają znacznie więcej werwy oraz pomysłowości i potrafią zawalczyć o swoje stanowisko..

Dodaj komentarz