Rynek pracy w Tarnogrodzie

rynek pracy

Tarnogród jest małym miastem, znajdującym się na wschodzie Polski. Dominuje w nim produkcja rolna, co niestety nie przekłada się na dużo większe fundusze. W przemyśle pracuje bardzo niewiele osób. Demograficznie, Tarnogród również nie do końca sobie radzi. Ujemny przyrost naturalny oraz starzenie się społeczeństwa, to jedne z jego głównych bolączek.

Aktywność zawodowa w Tarnogrodzie

Zdecydowana większość osób w wieku produkcyjnym, dojeżdża do innych miast, do pracy. Nie jest to zbyt korzystne zjawisko z punktu widzenia funduszy domowych. Poza tym na 1000 osób aktywnych zawodowo, pracuje jedynie 169 osób. To wskaźnik szacunkowy, jednakże jego różnica w porównaniu z wynikiem kraju i województwa, nie nastraja zbyt optymistycznie. To kolejna miejscowość we wschodniej Polsce, gdzie statystyki bywają sprzeczne ze sobą. Finalnie i tak należy traktować je z dużym dystansem, ale potraktować je raczej jako informację o zjawisku.

Niewielka ilość pracujących osób, starzejące się społeczeństwa – to chyba jedne z głównych bolączek naszego kraju. Nie sposób się ich pozbyć, załagodzić sytuacji ot tak. Musi upłynąć bardzo dużo czasu, aby wskaźnik narodzin znów wzrósł do zadowalającego poziomu, który pozwoli wyrównać przyrost naturalny. To z kolei spowoduje pozytywne zmiany w gospodarce oraz rynku pracy.

Dodaj komentarz