Szkoła orląt dla lokalnego rynku pracy

lotnicy na rynku pracy

Dęblin słynie ze szkoły, która kształci od wielu lat przyszłych pilotów. To miejsce dość elitarne, do którego uczęszczanie prowadzi potem do dość szybkiego znalezienia dobrze płatnej pracy w zawodach, które mają dość ponadczasowy charakter i z pewnością jeszcze długo nie zaobserwujemy przesytu rynku pracy w tych sektorach.

Nie tylko piloci

Dęblińska szkoła to nie tylko miejsce kształcenia lotników, ale również osób, które zajmą się w przyszłości obsługą maszyn w szerokim znaczeniu tego słowa. O takich pracowników walczy wiele przedsiębiorstw i fabryk, ponieważ notorycznie w ostatnim czasie na listach zawodów deficytowych, znajdują się stanowiska związane z koniecznością technicznego wykształcenia. Szkoła orląt daje możliwość zdobycia fachu, który nie tyle długo nie wyjdzie z mody, co po prostu wciąż pozostaje na topie.

Dla wielu uczniów odbywających praktyki zawodowe jeszcze w trakcie uczęszczania do szkoły, przewidziane są miejsca pracy. Wiele zakładów współpracuje na stałe z władzami szkoły, aby na bieżąco śledzić postępy najzdolniejszych uczniów.

Dodaj komentarz