Wzrost zarobków w województwie lubelskim

zarobki

Z ostatnich badań przeprowadzanych przez GUS wynika, że zarobki w województwie lubelskim systematycznie rosną. Niestety, w dalszym ciągu daleko im do średnich zarobków w pozostałych częściach naszego kraju. Miasta takie jak Biłgoraj czy Puławy nie błyszczą w rankingach, jednak ostateczny wynik 3700 zł nie jest najgorszy, a na pewno jest o wiele lepszy niż te w latach ubiegłych.

Duże zapotrzebowanie na pracowników

Wciąż rośnie zapotrzebowanie na pracowników zajmujących się obsługą magazynów. Jest to praca kilku zmianowa, zapewne dlatego niektórzy niezbyt chętnie ją podejmują. Zarobki również nie są w niej zbyt wysokie i zapewne dlatego najczęściej przyjmowani są tam długotrwale bezrobotni lub osoby przy bywające w poszukiwaniu pracy zza wschodniej granicy. Ich zdaniem zarobki w Polsce są o wiele bardziej zadowalające, niż w ich rodzimych krajach.

Potrzeba jeszcze mnóstwa czasu, aby województwo lubelskie zrównało się poziomem zarobków z pozostałą częścią kraju, jednak nie jest to w dłuższej perspektywie niemożliwe, choćby ze względu na rosnące zainteresowanie województwem ze strony zagranicznych inwestorów.

Dodaj komentarz