Zapotrzebowanie na handlowców i kierowców na rynku pracy województwa lubelskiego na II kwartał 2020 roku

handlowiec

Branże cieszące się największą popularnością w województwie lubelskim, to niezmiennie od kilku lat handel i transport. Jednak na studiach na kierunkach związanych z tymi dwoma zawodami, wciąż jest dość mało studentów. Do pierwszej branży da się stosunkowo szybko szkolić potencjalnych pracowników. Co do transportu, sprawa wygląda nieco inaczej. Jeden z właścicieli firmy transportowej z Annopola przyznaje, że ciężko obecnie o dobrego kierowcę.

Dobrzy specjaliści z województwa lubelskiego na wagę złota

Na brak wysoko wyspecjalizowanych pracowników, przedstawiciele wielu branż narzekają już od dawna. Niestety, kryzys pogłębia fakt, że wiele osób decyduje się na studia wyższe, by po ich ukończeniu rozpocząć pracę zarobkową w danym zawodzie. Jest to dobre rozwiązanie, jeśli wiedza pozwalająca na dobrą jakość wykonywanych obowiązków może być doszlifowana i zdobyta na ostatnim roku. Jednak w innym przypadku, jeśli studia mają dostarczyć wiedzy teoretycznej, nie warto przeciągać okresu braku zatrudnienia.

Czy zatem warto studiować?

Warto. Czy warto w tym czasie pracować? Owszem. Wiele osób bardzo udanie łączy obie aktywności, zyskując przy okazji zdobywania cennego doświadczenia, również wykształcenie, które może pomóc szybko uzyskać status specjalisty w danej dziedzinie.

14 myśli na temat “Zapotrzebowanie na handlowców i kierowców na rynku pracy województwa lubelskiego na II kwartał 2020 roku

Dodaj komentarz