Lublin

Zmiany na rynku pracy województwa lubelskiego

Biorąc pod uwagę ubiegłe lata, można zauważyć znaczny wzrost w zakresie prosperowania lubelskiej gospodarki i okolicznych gmin, takich jak Piaski czy Świdnik. Stopniowo zmniejsza się liczba osób, które wyjeżdżają za granicę. Co prawda migracja do większych miast nadal ma miejsce, jednak coraz więcej młodych ludzi znajduje sposób na siebie, by mimo wszystko zostać na miejscu.

Nowe inwestycje na Lubelszczyźnie

Nie da się ukryć, że samo miasto, jak i okoliczne gminy, rozwijają się bardzo prężnie. Nowe inwestycje budowlane, a także powstające z sukcesem biurowce, dość szybko znajdują swoich najemców. Koniec roku to również bardzo dobry czas na korzystanie z różnego rodzaju programów związanych z dofinansowaniami – województwo ma jeszcze całkiem sporo środków, które musi zagospodarować do końca roku.

Konieczność powstawania nowych lokali usługowych jest związana z szybkim rozwojem w zakresie przedsiębiorczości młodych osób. Wiele firm powstaje dzięki odwadze młodych osób, które decydują się pójść do pracy na własny rachunek, zamiast decydować się na etatowe zatrudnienie. Jednoosobowe działalności gospodarcze mają się całkiem dobrze i wydaje się, że ten trend zostanie podtrzymany w kolejnych latach.

5 myśli na temat “Zmiany na rynku pracy województwa lubelskiego

Dodaj komentarz