co przyciąga inwestorów do Lubartowa

Co przyciąga inwestorów do Lubartowa?

Lubartów to miasto oddalone o blisko 23 km od Lublina. Wiele osób zdecydowało się na dojazd do pracy właśnie do tego miasta, jednak i w samym Lubartowie w ostatnim czasie nie można narzekać na brak perspektyw na zatrudnienie. Co przyciąga inwestorów do Lubartowa? Zapewne korzystna infrastruktura, logistyka oraz mnóstwo rąk do pracy.

Przemysł w Lubartowie

W zależności od tego, w czym dane przedsiębiorstwo się specjalizuje, w większości dziedzin, maksymalnie 20 kilometrów od samego Lubartowa, z pewnością znajdą się odpowiedni fachowcy. Jak na razie działa tam m.in. szwalnia, kilka przedsiębiorstw handlowo – usługowych oraz produkcyjno – usługowych. Mieszkańcy zajmują się również rolnictwem, co jest typowe dla rynku pracy w tym regionie, jednak spektrum ich możliwości jest znacznie powiększone w porównaniu do innych miejsc. Choć i tak pojawiają się tu problemy demograficzne, sytuacja wygląda znacznie korzystniej niż w miastach nieco bardziej oddalonych na wschód.

Nie sposób odmówić Lubelszczyźnie ogromnego potencjału przemysłowego. Dawne tradycje związane z motoryzacją są wciąż kultywowane. Wciąż pojawiają się zakłady, które w odpowiedzi na ogromne zapotrzebowanie, tworzą towary eksportowe, np. olejki do e- papierosów, czy opakowania. Tworzenie w ten sposób nowych miejsc pracy, z pewnością pomoże w przyszłości stanąć całemu regionowi na nogi.

Dodaj komentarz