kryzys w sferze przemysłu

Kryzys w sferze przemysłu

Bełżyce to miejscowość w województwie lubelskim, położona w odległości około 25 kilometrów od Lublina. Największą grupę mieszkańców stanowią tam osoby w wieku 21- 30 lat, co może bardzo pozytywnie rokować na rozwój miejscowości. Bliskość miasta wojewódzkiego stanowi jednak ryzyko migracji z miejsca zamieszkania, w celu podjęcia zatrudnienia na wymarzonym stanowisku pracy, za satysfakcjonujące wynagrodzenie.

Nie da się ukryć, że w najbliższym sąsiedztwie Bełżyc nie znajdziemy żadnej większej fabryki. Zakłady produkcyjne rozlokowane są nieco bliżej większych miast, co nie stanowi pozytywnej perspektywy dla rynku pracy w Bełżycach. Mnóstwo młodych osób studiujących na lubelskich uczelniach, w niedługim czasie po lub jeszcze w trakcie studiów znajduje tam pracę i z czasem podejmuje decyzję o przeprowadzce. Duża część jednak decyduje się dojeżdżać na uczelnię lub do pracy. Ta druga grupa wpływa na rozwój miejscowości, gdyż płacąc podatki, niejako funduje pewne inwestycje, związane chociażby z infrastrukturą.

Praca w Bełżycach skupia się głównie wokół handlu, tak jak w większości małych miejscowości. Daje to możliwość podjęcia pracy przez osoby, które niekoniecznie mają ochotę na długie dojazdy do pracy lub kwalifikacje nie pozwalają im na znalezienie innej pracy. I takie osoby powinny mieć swoją szansę na rynku pracy.

Dodaj komentarz