Młodzi uciekają

Radzyń Podlaski jest takim punktem na mapie województwa lubelskiego, w którym krzyżują się liczne szlaki tranzytowe. Funkcjonowanie miasta opiera się głównie na handlu i usługach oraz przemyśle.

Praca

Jest tutaj jedna z najbardziej rozpoznawalnych spółek mleczarskich produkująca sery długo dojrzewające. W tych branżach pracują mieszkańcy Radzynia. Tych, których dopadło już bezrobocie, wspiera urząd i przedstawia oferty pracy, których wcale nie jest przesadnie dużo.

Młodzi

Młode pokolenie, zwłaszcza to wykształcone, nie zamierza chować dyplomu do szuflady i przebranżawiać się na mechanika czy lakiernika, bo takich ofert jest obecnie najwięcej w Urzędzie Pracy. Wybierają oni kierunek, gdzie bardziej im się poszczęści, czyli Lublin. Miasto to jest w niedalekiej odległości i tam szanse na znalezienie pracy przez absolwentów są znacznie większe niż w rodzinnej miejscowości.

Sezon

W okolicach sezonu letniego wzrasta ilość miejsc pracy ze względu na sezonowy ruch turystyczny. W mieście jest kilka zabytków wartych zobaczenia, które przyciągają zwiedzających. Dzięki temu można ruszyć z kramami oferującymi pamiątki itp. Sezonowe zbiory owoców i warzyw także pozwalają choć na jakiś czas zasilić budżet domowy wpływami wynikającymi z zatrudnienia.

Dodaj komentarz