Świąteczny czas zarobku

Święta Bożego Narodzenia w Nałęczowie to czas, kiedy mali wytwórcy, rzemieślnicy i pasjonaci zyskują szansę na dodatkowy zarobek. Choć bożonarodzeniowe targi odbywają się tuż przed świętami, to często przynoszą spory wpływ do budżetu domowego.

Wystawcy podczas kiermaszu oferują szeroki przekrój produktów. Oferowane do zakupu są produkty spożywcze takie jak własnego wyrobu ciasta, miody, sery, wędliny, nalewki itp. Oprócz tego można zaopatrzyć się w różnorodne przedmioty ozdobne. Różne figurki, filiżanki, łyżki, świecie, haftowane serwetki do wyboru do koloru. Również odzież domowego rzemiosła można dostać na straganach kiermaszowych. Przede wszystkim królują ozdoby świąteczne.

W Nałęczowie oprócz lokalnych mieszkańców przebywają także kuracjusze, którzy równie chętnie uczestniczą w świątecznych zakupach. Bardzo często to właśnie oni przyczyniają się do zwiększenia obrotów ze sprzedaży na świątecznych straganach.

Poza tym jest to często jedyna w swoim rodzaju szansa dla przyjezdnych, aby spróbować lokalnych wyrobów produkowanych drogą rzemieślniczą przez mieszkańców Nałęczowa. Niektórzy z wystawców bardzo często z niecierpliwością oczekują właśnie tego okresu, gdyż jest to czas, kiedy w dość szybki sposób otrzymują znaczny wpływ gotówki, która akurat przed świętami Bożego Narodzenia jest szczególnie potrzebna.

Jedna myśl na temat “Świąteczny czas zarobku

Dodaj komentarz