W Parczewie stagnacja przegania młodych

W Parczewie stagnacja przegania młodych

Parczew jest jednym z najstarszych miast Lubelszczyzny. Według oficjalnych źródeł liczy ponad 600 lat. Zlokalizowany jest na Polesiu Lubelskim. Jego położenie przy ważnym węźle komunikacyjnym jest ważne z punktu widzenia logistyki transportu i gospodarki lokalnej i krajowej.

Turystyka

Pod względem turystycznym nie jest to, aż tak ciekawe miasteczko, jak choćby Zamość, gdyż wiele perełek dawnej zabudowy zniszczyła wojna. Jednak znajdują się tu świetne szlaki turystyczne w otoczeniu wyjątkowo pięknej przyrody. Na turystyce zatem mieszkańcy miasta zarabiać nie mogą, chociaż jest to królewskie miasto.

Praca

Mieszkańcy Parczewa pracują głównie w lokalnych punktach usługowo-handlowych, takich jak sklepy spożywcze i wielobranżowe, apteki, przychodnie, szkoły, dom kultury, urząd miasta itp. Na terenie miasta zlokalizowane są także większe zakłady przemysłowo-produkcyjne, w których pracują mieszkańcy. Rynek pracy nie jest zbyt duży. Poszukując zatrudnienia w Parczewie, trzeba liczyć się z wieloma utrudnieniami, które możemy napotkać po drodze. Oferty w miejscowym Urzędzie Pracy warte są sprawdzenia, jednak młodzi, wykształceni mieszkańcy mają małe szanse na znalezienie stałej pracy w granicach miasta. Zazwyczaj takie poszukiwania kończą się fiaskiem i ta część społeczeństwa wyjeżdża w poszukiwaniu zatrudnienia do większych miast na terenie lubelskiego lub nawet poza jego granice. Mamy pewien rodzaj stagnacji na rynku pracy, jednak prognozy są dobre, bo i programy aktywizacyjne i wspierające przedsiębiorczość młodych, starają się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom i wymogom dzisiejszego rynku.

Dodaj komentarz