Braki kadrowe w województwie lubelskim

braki kadrowe

Od II połowy roku 2017, w województwie lubelskim brakuje rąk do pracy. Chodzi tu głównie o pracowników o dość wąskich specjalizacjach. Największe braki notuje branża budowlana, gdzie w wielu miastach ( między innymi Białej Podlaskiej, Lublinie i wielu innych miejscach) ponad połowa ofert pracy dotyczy właśnie tego sektora.

Dobre zarobki w budownictwie

Braki kadrowe mogą wiązać się z tym, że ludzie nie chcą pracować za mniej niż 25 – 30 zł. To z kolei jest powodowane ciągłymi podwyżkami cen, które nękają budżet wielu rodzin. Dobrą informacją natomiast jest to, że w 2017 roku została zlikwidowana ponad połowa mniej stanowisk pracy niż w latach ubiegłych. To bardzo dobra prognoza na przyszłość związana z tym, że wiele osób podjęło trud doszkalania się oraz próby aktywizacji zawodowej.

Województwo lubelskie powoli staje się coraz bardziej przyjaznym miejscem do życia dla mieszkańców z różnych regionów Polski. Chociaż zatrudnia się tu wiele osób zza wschodniej granicy, wciąż wiele stanowisk związanych z atrakcyjnym wynagrodzeniem, oczekuje na pracowników.

2 myśli na temat “Braki kadrowe w województwie lubelskim

Dodaj komentarz