Ośrodki przemysłowe w Łaszczowie

ośrodki przemysłowe w Łaszczowie

Choć Lubelszczyzna słynie głównie z upraw rolniczych, na jej terenie znajduje się również wiele zakładów przemysłowych. Część z nich prowadzi produkcję skierowaną na eksport, reszta z nich zamieszcza swoje towary w sklepach firmowych lub lokalnych hurtowniach. Dzięki temu, osoby chcące wspierać lokalny przemysł, mogą wybrać z półki w sklepie towar wyprodukowany w pobliskiej miejscowości.

Przemysł w Łaszczowie

Oprócz upraw rolniczych, na terenie Łaszczowa są zlokalizowane: zamrażalnia owoców i warzyw, zakłady związane z branżą budowlaną oraz zakłady produkujące nabiał. Część hodowców zamieszkujących pobliskie tereny, nie musi więc zbytnio przejmować się zbytem dla swoich surowców. Przemysł w Łuszczowie spełnia więc podwójną rolę – nie dość, że zatrudnia ludzi, to jeszcze pozwala zaoszczędzić hodowcom na transporcie do zakładów przetwórstwa. Wszyscy są zadowoleni z takiego stanu rzeczy, ponieważ wszyscy na tym zyskują.

Dobrze jest tworzyć zakłady, które mogą czerpać z lokalnych surowców. Dzięki temu każda część Polski zapewne odpowiadałaby za produkcję czegoś innego. Dzięki takiemu podziałowi, można byłoby dokonać specjalizacji regionów, w celu późniejszej fuzji między nimi. Doprowadziłoby to do rozwoju każdego, bez zbytnich uszczerbków kadrowych.

2 myśli na temat “Ośrodki przemysłowe w Łaszczowie

Dodaj komentarz