Przemysł w Łęcznej

przemysł w Łęcznej

Jednym z miast w województwie lubelskim, które cieszy się dobrze rozwiniętą gospodarką, jest Łęczna. Działająca tam kopalnia wciąż przynosi wymierne korzyści nie tylko mieszkańcom miasta, ale również całej Lubelszczyźnie, przyczyniając się do rozwoju sportu i kultury.

Nie tylko górnicy

Przemysł w Łęcznej opiera się na działającej od wielu lat kopalni. Warto wspomnieć, że zatrudnienie w niej znajdą nie tylko górnicy. Mnóstwo osób z wykształceniem technicznym, w chwili obecnej zajmuje się obsługą maszyn, planowaniem i logistyką wydobycia oraz sprawami finansowymi oraz organizacyjnymi kopalni. To miejsce zatrudnienia setek osób, które wiążą z zakładem swoją przyszłość. Zadowalające pensje, premie i dodatki z pewnością pozytywnie motywują pracowników.  Ponad to stabilne zatrudnienie w dzisiejszych czasach będące na wagę złota, z pewnością wpływa pozytywnie na każdą rekrutację.

Lubelszczyzna jest jednym z biedniejszych regionów w Polsce, jednak nie można odmówić jej potencjału oraz olbrzymich zasobów ludzkich, które są wykorzystywane często przez zagranicznych inwestorów. Oby jak najwięcej z nich na stałe ulokowało swoje zakłady w województwie lubelskim i zechciało poszukiwać kolejnych młodych, zdolnych, wykształconych fachowców. Wówczas potencjał olbrzymich ośrodków akademickich zostanie w pełni wykorzystany.

Dodaj komentarz