Przemysł w Parczewie

przemysł w Parczewie

Parczew to małe miasto w województwie lubelskim, słynące z zakładu produkującego żywność oraz ferm. Zaopatrujące kraj w smaczne i zdrowe produkty miasto, może wydawać się na pierwszy rzut oka bardzo przeciętne i niepozorne, jednakże wskaźniki rynku pracy są w nim jednymi z najlepszych w województwie.

Zatrudnienie i stopa bezrobocia

W Parczewie, na 1000 osób pracuje blisko 300, co jest bardzo dobrym wynikiem zarówno w skali województwa, jak i kraju. Wynagrodzenie brutto wynosi tu blisko 3350 złotych, co stanowi blisko 80% średniego wynagrodzenia krajowego. Większość mieszkańców zatrudnionych jest w sektorze rolniczym, jednak drugim w kolejności miejscem zatrudnienia jest przemysł. Świadczy to o popularności zakładu produkcyjnego i jego kooperacji z lokalnymi rolnikami. Dzięki temu rozwój miasta następuje bardzo szybko oraz kolejne osoby znajdują satysfakcjonujące zatrudnienie.

Możliwość podjęcia pracy w zamieszkałej miejscowości jest olbrzymim plusem, choćby ze względu na brak męczących i kosztownych dojazdów do pracy. Nie bez znaczenia jest również przywiązanie do zakładu pracy, które dawniej było nieco bardziej popularne i silniejsze choćby ze względu na to, że często jedna firma, towarzyszyła człowiekowi podczas całej kariery zawodowej, co dziś jest nie do pomyślenia. Jednak coraz więcej zakładów produkcyjnych próbuje – słusznie – zachęcić pracowników do pozostania z nimi przez długie lata.

Dodaj komentarz