Biała Podlaska zmniejsza bezrobocie

Według danych z Urzędu Pracy w Białej Podlaskiej liczba osób bezrobotnych zarejestrowanych w urzędzie spada proporcjonalnie w stosunku do miesiąca poprzedniego. Nie są to zmiany drastyczne, ale widoczne w strukturze zatrudnienia.

W wyniku działań aktywizacyjnych bialskiego urzędu wiele osób otrzymało możliwość powrotu na rynek pracy lub pierwszej pracy. Struktura poszukiwanych pracowników jest dość prosta. Ogromne zapotrzebowanie rynku na fachowców zawodowych w większości zamyka niestety drogę tym, którzy zdobyli wyższe wykształcenie. To z kolei zmusza tę drugą grupę zawodową do poszukiwań pracy poza Białą Podlaską.

Największe zapotrzebowanie w maju 2017 zgłaszali pracodawcy do urzędu na poniższe stanowiska do pracy fizycznej takie jak: cieśla, dekarz, robotnik drogowy, murarz, blacharz, spawacz, stolarz, dekarz. Również personel medyczny jest potrzebny na bialskim rynku pracy. I tak jest zapotrzebowanie na: opiekunów medycznych, pielęgniarki czy salowe. Pracę znaleźć mogli także: fryzjerzy, kasjerzy, pracownicy produkcji, pomoce kuchenne, pracownicy branży przetwórczej czy obsługi klienta.

Nie brakuje również chętnych do pracy za granicą. Wśród ofert, którymi dysponuje miejscowy urząd, znajdują się także ogłoszenia od pracodawców zagranicznych. Zapotrzebowanie zgłaszane było na następujące stanowiska pracy: ślusarz, spawacz, monter rurociągów, monter – mechanik w przemyśle kolejowym, mechanik pojazdów ciężarowych, stolarz budowlany, stolarz przemysłowy, pracownik zbioru owoców oraz pracownik do pakowania zbiorów lub sadzonek truskawek.

Dodaj komentarz