Biznes czy praca

Gdy we Frampolu poszukiwania pracy idą pod górę, zamiast się zamartwiać, może warto wziąć sprawy w swoje ręce i przejąć trochę inicjatywę. Osoby, które mają choć trochę żyłki hazardzisty i rękę do prowadzenia interesów mają swoją niepowtarzalną szansę zostać samemu sobie szefem i pracownikiem.

Lokalny Urząd Pracy wśród wielu opcji aktywizacyjnych ma także projekt, który zakłada założenie własnej działalności gospodarczej. Na początek bezrobotny otrzymuje około 20 tysięcy złotych na start. Cały proces jest nieco bardziej skomplikowany. Należy wypełnić szereg dokumentów oraz opracować biznes plan, który zakłada wszelkiego rodzaju założenia na najbliższy rok funkcjonowania firmy.

Jest to odważny krok, ale do odważnych świat należy. Wobec kiepskiej sytuacji na rynku to pewnego rodzaju szansa, dla osób, które nigdy wcześniej nie odważyłyby się na taki krok. Jest to także pewnego rodzaju obciążenie, ponieważ w samym Frampolu nie ma dużego rynku.

Jednak osoby, które decydują się na własną działalność gospodarczą, zazwyczaj wiążą swoją przyszłość z biznesem niestacjonarnym i otwierają się na pozostałe rynki. Głównie usługi biorą górę w planowaniu przyszłego biznesu. Dotacje pobierane są np. na założenie firmy świadczącej usługi fotografii ślubnej, czy warsztatu samochodowego.

Dodaj komentarz