Frampol miejsce przyjazne przedsiębiorcom

Frampol jako miejsce przyjazne przedsiębiorcom

Frampol to miejscowość, gdzie zdecydowana większość osób trudni się szeroko pojętym rolnictwem (w statystykach często zalicza się do niego rybołówstwo i leśnictwo). Nie rysuje to optymistycznych perspektyw dla młodych ludzi, chcących osiedlić się tam na stałe i znaleźć satysfakcjonujące zatrudnienie.

Uprawy rolnicze i brak inwestycji przemysłowych

Nie da się ukryć, przemysł w miejscowości Frampol praktycznie mówiąc nie istnieje. Najbliższa fabryka znajduje się w Biłgoraju, więc osoby z wykształceniem technicznym dojeżdżają do pracy właśnie tam. To przykre tym bardziej, że w razie migracji młodych ludzi w wieku produkcyjnym, miejscowość szybko się zestarzeje, co wpłynie niekorzystnie na demografię oraz jej dalszy rozwój.

Frampol nie wyróżnia się zbytnio spośród pozostałych miejscowości po wschodniej stronie Wisły. Bezrobocie plasuje się na podobnym poziomie co w pozostałych tego typu miejscach. Jednak szkoda potencjału, który dotychczas nie został do końca wykorzystany. Skoro większość osób trudni się rolnictwem, może postawić na przetwórstwo? Jeśli zapasy drzewa są ogromne, dobrym pomysłem byłby zakład produkujący meble? Zawsze istnieje mnóstwo pomysłów, ciężko jednak wcielić je w życie. Winowajcami niekorzystnej sytuacji mogą być inwestorzy omijający Frampol szerokim łukiem lub niechęć mieszkańców do wszelkich inwestycji, spowodowana ich nadmiernym przywiązaniem do obecnej sytuacji.

Dodaj komentarz