praca w Annopolu

Miejsca pracy w Annopolu

Według danych gromadzonych przez Powiatowy Urząd pracy w Kraśniku, gmina Annopol jest jednym z miejsc, gdzie notuje się największą stopę bezrobocia. Wydaje się to być nieco dziwne biorąc pod uwagę ilość zarejestrowanych w Annopolu i okolicach firm.

Dla osób chcących podjąć zatrudnienie w charakterze pracownika umysłowego, otworem stoją: biuro rozrachunkowe, punkt sprzedaży ubezpieczeń oraz urząd gminy, gminny ośrodek pomocy społecznej oraz dom samopomocy. Mechanicy również znajdą tu zatrudnienie – w miejscowości działa warsztat samochodowy oraz kilka firm transportowych, gdzie z pewnością poszukiwani są pracownicy również i w takim charakterze. Miejsca pracy w Annopolu to również liczne punkty handlowe. Nie chodzi tutaj tylko o stacje benzynowe i sklepy spożywcze – w Annopolu znajduje się również księgarnia. Osoby poszukujące pracy w gastronomii, znajdą zatrudnienie jako kelnerzy lub kucharze w domach weselnych oraz barach.

Obecnie liczne instytucje proponują pomoc w zakładaniu działalności gospodarczej – tego rodzaju informacje można znaleźć również na stronie internetowej gminy. Zachęca to z pewnością do podejmowania starań dążących w kierunku samozatrudnienia, co jest korzystne np. dla kierowców. Warto podjąć tego rodzaju ryzyko, aby nawet w małych miejscowościach pracować na własny rachunek, a z czasem wraz z rozwojem działalności, tworzyć nowe miejsca pracy.

Dodaj komentarz