Nie narzekać, tylko działać

Gdy w Łaszczowie mieszkańcy szukają pracy, zazwyczaj korzystają z pomocy lokalnego Urzędu Pracy. Jednak wizyta w pośredniaku nie jest jedynym sposobem na znalezienie pracy. Poza tym wiele osób zwyczajnie narzeka, że nie ma tam pracy dla nich. Żalą się, że wymagania na stanowiskach pracy, które widnieją w pośredniaku, nie mają zbytnio przełożenia na kwalifikacje, które posiadają bezrobotni.

Oczywiście można usiąść i narzekać. Ale czy od tego narzekania się coś zmieni? Praca sama nie zapuka do drzwi. A może, zamiast by tak narzekać, sprawdzić, jak można zdobyć to konkretne stanowisko. Przecież urzędy oprócz pracy, oferują także wiele różnorodnych form rozwoju kompetencji i nauki. Szkolenia, czy kursy, które są dostępne dla bezrobotnych, mają właśnie na celu przygotowanie ich do podjęcia nowego stanowiska.

Poza tym pośredniak to nie jedyne źródło, w którym należy szukać pracy. Przecież najlepszym źródłem informacji jest rodzina i znajomi. Kto pyta, nie błądzi. Warto mieć na uwadze, że ktoś, może znać kogoś. Kogoś, kto akurat szuka pracownika lub wie, że ktoś poszukuje. A może ktoś właśnie widział ogłoszenie o pracę, które może właśnie nas zainteresować. Pytanie to najtańsza forma poszukiwania. Nie kosztuje w zasadzie nic.

Dodaj komentarz