Wiele różnych ścieżek

Biała Podlaska walczy z bezrobociem na różne sposoby. Rynek pracy nie jest duży. Niemniej jednak nie można powiedzieć jednoznacznie, że nic się w tej materii nie dzieje.

Oferty pracy zdarzają się najczęściej w branży handlowej. Chodzi najczęściej o zapełnienie wakatów na stanowiskach sprzedawców w sklepach stacjonarnych. Pojawiają się także ogłoszenia dotyczące sprzedaży usług drogą telefoniczną. Głównie dotyczy to sprzedaży ubezpieczeń wszelkiego rodzaju lub innych podobnych usług.

Zakładów pracy z prawdziwego zdarzenia brak na miejscu, w związku z tym każdy nowy wakat jest w zasadzie na wagę złota. Reszta to kwestia przypadku lub odrobiny szczęścia.

Poza tym aktywizacja zawodowa bezrobotnych przebiega wielotorowo i na różnorodny sposób. Oprócz programów, które oferuje w ramach aktywizacji urząd, ruszają co jakiś czas odrębne projekty. Najczęściej innego rodzaju projekty podejmowane są przez stowarzyszenia lub organizacje walczące z bezrobociem w regionie.

Część z nich także współfinansowana jest ze środków pochodzących z Unii Europejskiej, natomiast jest to pula finansowa zupełnie niezależna od tej, którą ma Urząd Pracy.

Im więcej przedsięwzięć, tym więcej szans na znalezienie zatrudnienia. Czasami zdarza się, że to zatrudnienie nie zostanie znalezione na miejscu w Białej Podlaskiej, a w niedalekiej odległości od miasta. Wtedy też bezrobotny może liczyć na dodatkowe granty z tytułu podjęcia pracy w pewnej odległości od miejsca zamieszkania.

Dodaj komentarz